Návštěva Domova seniorů v Sedlčanech​

V úterý 14. července jsem zavítal do Domova seniorů v Sedlčanech. Je to největší poskytovatel sociálních pobytových služeb ve Středočeském kraji. V rámci Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem poskytují služby cca 300 klientům.

Součástí návštěvy bylo setkání s ředitelkou Domova Mgr. Jaroslavou Kocíkovou, která Domov s jeho zaměstnanci i klienty neomylně vede k jasnému cíli – poskytnout potřebným klidné a příjemné místo s jistotou kvalitních sociálních i zdravotních služeb. 

S paní ředitelkou jsme se shodli, že je a bude s velkou výhodou, když k sobě budeme mít blízko. Dohodli jsme se, že se jednou za čas setkáme a v případě potřeby budeme jednotlivé věci řešit tak, jak přijdou. Paní ředitelce jsem nabídl, že v případě, kdyby přišla druhá vlna nákazy Covidem, bylo by s výhodou, aby se zástupci regionálních sociálních služeb stali součástí širšího krizového týmu nemocnice. 

Návštěva pokračovala besedou s klienty a zaměstnanci Domova. Část otázek se dle očekávání týkala Covidové pandemie, ale zájem byl i o jiná témata, například zda má nemocnice dostatek odborného personálu.

Návštěva sedlčanského Domova pro mě byla velmi příjemná, paní ředitelka i vrchní sestra byly věcné i pohostinné a vstřícné a sami klienti spokojení a milí. Těším se další návštěvu tohoto příjemného místa.